1. Ana Sayfa
 2. Film
 3. #Alive İnceleme ve Yorumlama

#Alive İnceleme ve Yorumlama

Bu yazım da #Alive inceleme yapıcağım. Film Güney Kore yapımı 2020'de çıkmış bir zombi filmidir.

alive-inceleme

Değişik bir Netflix filmi de benden olsun. Bu yazım da #Alive inceleme yapıcağım. #Alive Güney Kore yapımı bir zombi filmi. Filmin ismi #Alive yani hayatta kal olmasına rağmen bu konu diğer zombi filmlerine göre daha hafif kalmış. Filmin süresi 1 saat 39 dakika ve çerezlik bir film denebilir. İzlerken ara sıra adrenalin yükselebiliyor ama geneli sakin geçiyor. Netflix’de boşboşuna yer alıyor demiyorum. Zaten Netflix kötü yapımlara içerisinde fazla yer vermiyor. İzleyici filmi full aksiyon diyerek açarsa hayal kırıklığına uğrar. #Alive 2020‘de çıkan bir film.

#Alive‘ın şuanlık 2. filmi düşünülmüyor çünkü film izleyicilerin genelinin ve benim görüşümce çok güzel bir bitiş yaptı. Yine de 2. filmi isterdim ben. Şunu söylemeden duramayacağım galiba. Film ilk başlarda çok hızlı başlıyor. Neredeyse karakterleri tanıtmadan direkt başlıyor. Hoş karakter var mı ki ? Neredeyse hepsi Zombi… 

#Alive Konusu Nedir?

#Alive Trailer

#Alive bilinmeyen bir virüsün ele geçirdiği şehirde , ana karakterimiz Joon-Woo ve onun karşı apartmanında bulunan Yoo-Bin adlı kızın yaşam mücadelelerini ele alıyor. Peki bu virüsten nasıl kurtulacaklar? Merak konusu olan da bu.

Not : Film, Matt Naylor’un “Small Business Revolution: Main Street” adlı belgesel serisinin orijinal senaryosuna dayanmaktadır.

#Alive İnceleme ve Yorumlamam

#alive-inceleme-ve-yorumlama

Zombi fimlerini yorumlamak zor değil. Bu sayede hoş bir inceleme yapacağımı düşünüyorum. Umarım beğenirsiniz. O müthiş uyarımız olan şu uyarıyı da yapayım. Bu kısımdan sonraki her cümle spoiler niteliğinde olabilir. Dikkatli olun!

Filmin girişini beğendiğimi çok fazla söyleyemem. Biraz saçma buldum çünkü bu salgının çok hızlı başlaması ve insanların hızlı bir şekilde virüse yakalanması pek olanaklı değil. HEE şöyle diyebilirsiniz. ” Bu filmde zombiler var sen hızlı bulaşmasına saçma diyorsun.” Siz de doğru söylüyorsunuz sorguladığım şeye bak. Neyse girişi beğenmedim ben ama Joon-Woo adlı baş karakterimizin çıldırdığı anlar çok hoşuma gitti. Oyunculuğunu çok iyi yapmış ve önü açık bir kişi.

Filmin ana konusu tam olarak zombi temalı değil de bu iki komşu gencin küçücük bir telsizle dayanışması gibi geldi bana. Bu da filme renk katmış , hatta renk katmamış renksiz filmi boyamış. Bu açıdan çok hoş keyifli bir izleyiş sunuyor filmimiz. Ana karakterimiz tam bir oyun bağımlısı olduğu için de teknolojiye kafası çalışıyor. Drone ile kızı kurtarması… Çok seviyorum o sahneyi. 

Peki bu #Alive ismi nereden geliyor , derseniz. Evlerde karantina da kalanlar kurtarılmak için bir sosyal medya da kendilerini çekiyor , konumlarını paylaşıyor. Ana karakterimiz de aynısı yapıyor ama küçük bir şey daha ekliyor. Annesinin attığı “Alive!” mesajını. Ana karakterimiz de ünlü bir oyun yayıncısı olduğu için bu mesaj hashtag oluyor. Sadece hashtag değil , filmin ismine de misafir olmuş anlaşılan.

#Alive Puanım

IMDb‘de 6.2 puan almış film. Ben daha yüksek bir puanı hakettiğini düşünüyorum ve öznel olarak 8.1 puan veriyorum. Puanı kırdığım yerler , filmin çok hızlı bir şekilde başlaması ve konunun sıkıştırılması. İyi seyirler dilerim.

Savaşa Dönüş” filmini de inceledik. Göz atabilirsiniz.

8.1

  Yorum Yap

  Yazar Hakkında

  Yorum Yap

  Yorumlar (3)

  1. binhayalet99_avatar

   Hoş bir film incelemesi olmuş. Ellerinize sağlık

  2. zeynep_avatar
   5 ay önce

   Güzel bir inceleme olmuş emeğine sağlık

  3. zeynep00_avatar

   Ben nedense pek beğenmedim

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir