1. Ana Sayfa
 2. Film
 3. Durdurulamaz İnceleme ve Yorumlama
Trendlerdeki Yazı

Durdurulamaz İnceleme ve Yorumlama

durdurulamaz-inceleme

Gerçek hayattan alınıtılanan bir film. Kulağa ne kadar ilgi çekici geliyor değil mi? Durdurulamaz filmi de aynı şekilde gerçek hayattan alıntılanmış bir film. 2010 yapımı olan filmimiz , 1 saat 38 dakika boyunca kendini izletiyor. Tabi her sahnesi gerçek hayattakiyle aynı değil. Bir kaç mantık hatası bulabilirsiniz. Denzel Washington, Chris Pine, Rosario Dawson ve Jessy Schram gibi deneyimli oyuncuları sayesinde film kendini daha fazla öne çıkarıyor. Çoğu kişinin izleme sebeplerinden biri hatta çoğu bu diyebiliriz. Yönettiği filmlerle adını duyuran Tony Scott’ın son filmi olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Durdurulamaz İnceleme yazımızı umarız beğenirsiniz.

Durdurulamaz (Unstoppable) Konusu Nedir

Genç bir kondüktör ile tecrübe sahibi bir mühendis ufak bir hata yüzünden raydan çıkan ve şehire son sürat başı boş bir şekilde ilerleyen treni durdurmak için çaba vermek zorunda kalırlar. Bir felaket yaşanmasına engel olmak için akıl ve emek sarf etmek zorundadırlar. Film gerçek hayattan alıntı olduğu için çokça seveni mevcuttur.

Durdurulamaz İnceleme ve Yorumlama

Gerçek olaydan esinlenip çekilmiştir. Gerçek olay 15 Mayıs 2001’de makinisti olmayan ve (makinist hatasından dolayı) hareket eden bir tren “CSX Lokomotifi # 8888” in hikayesi diyebiliriz. Daha sonra bu tren  “Crazy Eights” lakabını almıştır.
47 vagon ile Stanley demir yolu Walbridge, Ohio’dan 66 millik bir yolculuğa çıktı. İki vagonda binlerce galonluk zararlı erimiş fenol taşıyan tren saatte 50 mil hızla gidiyordu.
CSX 888’i gerçek hayatta yavaşlatan mühendis olan Jess Knowlton, filmin teknik danışmanı olarak görev yaptı.
Sonuç olarak, 20th Century Fox‘un bu filmi piyasaya sürdüğü “gerçek olaylardan esinlenerek” sloganı doğrudur, ancak olaylar, “gerçek bir hikayeye dayanan” bir sloganın, çoğu film izleyicisine karşı dürüst görünmeyecek kadar önemli ölçüde değiştirilmiştir.

durdurulamaz-konusu-nedir
Durdurulamaz’dan bir sahne

Filmde mantık hataları olmasına rağmen izlerken heyecanlandıran bir film diyebiliriz. Dikkatsizlik sonucu 777 nolu trenin makinistsiz bir şekilde makine gücüne geçip son sürat yol alması, karşıdan gelen içi eğitim için çocuk dolu trenin gelmesi de filmde yer alıyor. Makine gücüne geçen trende kimyasal yanıcı madde olması, kasabalardan geçmesi ve şehire doğru ilerlemesini durdurmak için yapılan çabaların boşa çıkması da ayrı bir hava katmış filme. Heyecanlı bir şekilde izleyeceğimiz aksiyonun devamlı olduğu ucundan aşk ve aile sorunlarının da işlendiği, işten kovulmuş olan tecrübeli makinist ve acemi kondüktörün treni durmak için çabasını izliyoruz. Keyifli , heyecanlı ve sayamadığım bir çok kelimeyi barındıran bir film. İzlemenizi tavsiye ederim.

Durdurulamaz Filmine Verdiğim Puan

IMDb üzerinden yapılan puanlamada 6.8 alan bir film. Ayrıca Durdurulamaz filmi 83’üncü akademi ödülü almıştır.
Benim puanım bu filme belki birazda Denzel Washington gibi harika bir oyuncunun oynamasından dolayı 10 üzerinden 7.5 puan.

Bir diğer içeriğimiz olan “Selvi Boylum Al Yazmalım” film incelemesi de ilginizi çekebilir

7.5

  Yorum Yap

  Yorum Yap

  Yorumlar (1)

  1. zeynep00_avatar

   Çok iyi Bi film

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir