1. Ana Sayfa
 2. Dizi
 3. How to Sell Drugs Online (Fast) İnceleme ve Yorumlama
Trendlerdeki Yazı

How to Sell Drugs Online (Fast) İnceleme ve Yorumlama

how-to-sell-drugs-online-fast-inceleme

Şöyle bir baktım da , ne diziydi be. Evet How to Sell Drugs Online‘dan bahsediyorum. Bu yazım How to Sell Drugs Online (Fast) inceleme üzerine olacak. Buraya kadar gelmiş iseniz büyük ihtimalle bu diziyi izlemişsinizdir veya başlama düşünceniz vardır ama tam karar veremiyorsunuzdur. Başlamamanız için bir neden yok izlerseniz bir şey kaybetmeyeceğiniz Alman yapımı bir dizi diyebilirim. Dizi ortalama 30 dakikalık bölümlerden oluşuyor ve toplam 2 sezon yayınlanmış bölümlere sahip. 3. sezonu bazı izleyiciler beklerken bazı izleyiciler ise beklemiyor sebebi ise dizinin kendimce ve bazı kişilerce bitiş vermemiş olması. Bu arada hep dizi diyorum çünkü ismi çok uzun. Dizi yerine ismini yazarsam incelemem 5 aya biter 🙂 Kategorilerinin dram, kara mizah ve psikoloji de yer alması doğru bir tercih ve tam isabet olmuş.

How to Sell Drugs Online (Fast) Konusu

How to Sell Drugs Online (Fast) Trailer

Eski kız arkadaşını ile eski günlere dönmeye çalışan inek bir çocuk ve onun en yakın arkadaşı, internet üzerinden ecstasy yani uyuşturucu satmaya başlar ve Avrupa’nın en büyük uyuşturucu tüccarlarından biri hâline gelir. Bu tüccarlık onun aynı zamanda çeşitli sorumluluklar ve fedakarlıklar yapmasını gerektirir. Peki işler yoluna nasıl girecek? Olaylar nasıl gelişecek? Bu soruların her ayrıntısıyla cevaplarını dizide bulabilirsiniz.

How to Sell Drugs Online (Fast) İnceleme ve Yorumlama

Arkada çalan şarkı eşliğinde bir incelemeye daha başlıyorum. Şuan enerjim tam yerinde ve bu yazıyı tamamlamak için sabırsızlanıyorum. Burayı çok uzatmadan kendi incelememi yorumlamak istiyorum. Yerinde ve doğru eleştiriler yaptığımı düşünüyorum. Bazı yerlerde çok fazla öznel olarak değerlendirmiş olabilirim. FilMatik olarak çok fazla kullanılan şu uyarıyı da buraya bırakayım. Bu kısımdan sonraki her cümle spoiler niteliğinde olabilir. Dikkatli olun! 

“Kısaca şunlara değineyim” demek istemiyorum. Direkt konuyu paldır güldür girecem. Dizideki karakterleri oyuncular çok iyi yansıtmış. Hatta bu az olur yaşatmış diyebilirim. Zaten karşınızda Netflix var ve bu firmadan daha da azı beklenmezdi. Oyuncular konusunda genellikle titizler. Sadece oyuncuları değil hikayesi de sıkıntısız bir şekilde diziye dökülmüş. Mantık hataları var. En başta ya sen Moritz Zimmermann’sın , Darknet harici açık internette de uyuşturucu satıyorsun ve bu dünyada tekken ülke yönetimi aptallıkta sınır tanımıyor. Paketleme, satış ve cart curt ne varsa 3 kişi yapıyor ama ülke yönetimi bu 3 kişiyi bulamıyor. Herkese saçma gelmeyebilir fakat bana göre çok saçma. Buradan puan bile kırdım.

how-to-sell-drugs-online-fast-inceleme-ve-yorumlama

Ara sıra Aşk 101 , Sex Education gibi dizilere kaçmıyor diyemem. Bunun sebebi dizide çok fazla sosyal medya bağımlılığına değinmiş olmaları ve öğrencilerin gençlik dizilerinde olduğu gibi yatı katı olan gençler olması. Beni rahatsız etti bu durum. Sonuçta gerçek yaşam bu şekilde değil. Çok fazla hayal gücü katılmış bu da biraz aşırıya kaçıyor. Diğer türlü bu yerleri görmesek , insanların psikolojisi dahil bir çok şeye de değiniyor dizimiz. Mesela uyuşturucu kullanımının ne gibi kötü sorunlara yol açtığı gibi kamu spotları da verilmiş. Ne kadar dizinin ismi Türkçe olarak “İnternet’ten uyuşturucu nasıl satılır?” olsa da bunu özendirmek için değil de insanları vazgeçirmek için yapmışlar.

Çok önemli bir konuya da değinmek istiyorum. Dizide Moritz adlı ana karakterin ilk olarak ecstasy diğer adıyla uyuşturucu satmaya başlamasının nedeni ; Lisa’yı Dan gibi bir yakışıklıya kaptırmak istememesi. Bu böyle mi ilerliyor dizi boyunca diye sorarsanız cevabım hayır olur. Çünkü Lisa Moritz’e geri döndüğünde bile ana karakterimiz bu işi yapmaya devam ediyor. Benim anladığım şu bu olaydan. Moritz aslında sattığı ecstasylere müşteriler gibi bağımlı değil fakat ana karakter bu işin getirdiği “büyüklük” gururuna bağımlı. Ki kız arkadaşı Lisa’dan bile bu iş için ayrılıyor. Psikolojik olarak insan beyninin en ufak ( tabi bu ufak değil ama belirtmek istediğim için yazdım) olaylarda bile ne kadar değişebildiğini gösteriyor.

Kısaca Moritz’in en yakın arkadaşı Lenny‘den bahsetmek istiyorum. Seri boyunca izlediğimiz kritik karakterlerden birisi. Engelli olmasına rağmen bundan hiç gocunmayıp projeleriyle bir şeyler başarma arzusunu çok fazla güçlendirmiş. Örnek alınacak biri varsa o da Lenny’dir 🙂

How to Sell Drugs Online (Fast) Puanım

IMDb üzerinden 7.9 puan almış. Vereceğim puana çok yakın olması beni sevindirdi. Her açıdan baktığımda puanımı 7.5 olarak değerlendirdim. Kırdığım yerlere değinmek istemiyorum. Yoksa bu kadar daha yazı çıkar. Unutmadan arkada hala aynı şarkı çalıyor. İlgilenenler için şarkıyı da şöyle bırakayım. Dinlemek için tıklayın.

Bir diğer içeriğimiz olan “7 YÜZ” incelemesi de ilginizi çekebilir.

7.5

  Yorum Yap

  Yazar Hakkında

  Film-Dizi , bunların olmadığı bir dünya düşünemiyorum...

  Yorum Yap

  Yorumlar (2)

  1. kardelen_avatar
   3 ay önce

   Tam başka yola gidiyormuş , köşeden dönmüş gibi bir diziydi

  2. zeynep00_avatar

   Güzel bir inceleme en kısa zaman da bunuda izlemek istiyorumm

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir