1. Ana Sayfa
 2. Anime
 3. Re:Zero İnceleme ve Yorumlarımız

Re:Zero İnceleme ve Yorumlarımız

rezero-inceleme
1

Re:Zero tam adıyla Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu , Japon yapımı bir animedir. Çizimleri, konusu ve kategorisi izleyicileri kendine çeken baş etmenler. İzlemediğimiz hiçbir yapıma yorum ve inceleme yapmadığımız gibi yazıyı yazan bendeniz bu animeyi izledim. Peki Re:Zero inceleme yazımız nasıl şekillendi? İlk olarak spoiler’sız bir şekilde konusunu anlatalım. 

Re:Zero Konusu Nedir? 

Normal bir şekilde hayatına devam eden lise öğrencisi Natsuki Subaru kuncuğumuz. Bir gün marketten eve dönerken öteki dünyaya çağırılır. Ahiret gibi düşünmeyin,farklı bir evren diye düşünelim. Bu dünya elflere,yaratıklara ve insanlar dahil olmak üzere çoğu canlıya ev sahipliği yapıyor. Bu değişik dünyanın ilk gününü daha tam yaşayamazken serseriler tarafından saldırıya uğrar. Bunu tam eşek sudan gelene kadar döveceklerken gümüş saçlı yarı elf bir kız ve onun küçük sihirli kedisi serserileri kovarlar. Gümüş saçlı kızımız da önemli bir eşyasını kaybettiğini ve onu araması gerektiğini belirtir. Bu yapılan iyiliğe karşılık Subaru kuncuğumuz kızımıza yardım etmek ister ve iş birliği yaparlar. İpuçlarını takip ederek sonuca ulaştıklarında, Subaru ve kız saldırıya uğrayıp öldürülür. Bundan sonra, Subaru “Ölümden Dönüş” adlı yeteneği kazanmış halde uyanır ve zamanı ölünce geri alabilen çaresiz biri haline gelir ve umutsuzluğun ötesinde kızı ölümün kaderinden kurtarmaya çalışır. Tabi olaylar sadece bunla kalmayacak… 

Re:Zero İnceleme ve Yorumlarımız

Bakın geldik şimdi en cafcaflı bölüme. Burada yazılan her yazı spoiler değeri taşıyabilir.Bu yüzden animenin ilk 2 sezonunu izlemeyenlerin burayı okumasını tavsiye etmeyiz.(Anime 2.sezon part-2 güncel olarak devam ediyor.Henüz bir final açıklaması yapılmadı. 

İsmini böyle “Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu “ diye söylesek inanın bu isim animeden soğutur.Direkt olarak re:zero diyoruz. İzleyenler bilir Subaru’nun neler çektiğini ve ne hallere düştüğünü. Abicim keşke ben de onun yerinde olsam diyenlerin sayısı da fazla ama her ölüşünden sonra Roswaal’ın yüzünü görmekte insana koyar. 

Anime her ne kadar harem kategorisinde yer almasa da ben bir harem havası sezdim. Bi yandan rem bi yandan Emilia bi yandan da diğer kızlar yakında animeyi hareme de çevirebilecek nitelikte. Psikolojik bir kategoride de yer aldığı için bazı sahneleri 3-4 kere izlemişliğim oldu. Şu cadıların bir anda ortaya çıkması, Beatrice’in kara kitap bölümleri, Frederica ve kardeşi Garfiel gizemi gibi birçok yer de beyniniz yanabilir. Anime severlerin bir bölümünün sırf bunun için izlediğine adım gibi eminim. Subaru kuncuğumuza geri dönelim. Bazen insanı sinir etmesi animeden bile soğutabiliyor. Çok ağlak bir karakter yaratmışlar. Tabi biz de onun yerinde olsak napardık bilmem ama insanı gıcık edebilen bir yanıda budur karakterimizin. 

rezero-inceleme
Rem-Re-Zero

Gelgelelim milyonların sevgilisi Rem hanıma. 2.sezon sesine hasret kaldığımız, o yataktan bir türlü ayrılmayan biri oldu. Yine de Subaru’nun onu o yataktan kurtaracağına eminim. Ne kadar ağlak ve bazı zamanlarda mal gibi olsa da koyduğu hedefi başaran bir karakter diyebiliriz. Rem’le alakalı tek diyebileceğimiz sevilen bir karakter olduğu. 2.sezon da biraz daha görebilseydik bu paragraf dopdolu olurdu diye düşünüyorum. 

Unutmadan Açgözlülük Cadısı Echidna’ya da değinmek istiyorum. İlk bölümde kendisini Satella sandığımız ve Windows Xp de yer alan bir cadıdır kendisi. O kendi yaptığı çaydan içmek isteyenlerin sayısı o kadar fazla. Echidna değişik bir karakter. Dünya da yer alan tüm bilgilere neredeyse sahip olmuş bir kişi yani o kadar açgözlü. Aynı zamanda beyinleri yakan gizemlerin ortasında yer aldığını söyleyebiliriz. Bu yüzden Re:Zero en önemli karakterler listesine bizim açımızdan adını yazdırdı. 

RE:Zero’ya Verdiğimiz Puan  

İmdb’de  10 üzerinden 8.1 puan almış anime serisi bizim açımızdan gerek çizimleri, gerek konusu, gerekse karakterleri bakımından 8.5 puanı hakediyor. Puanı kırdığımız yerler fazla değil ama izleyici sırf bu yüzden animeyi yarıda bırakabilir. Başlıca puanı kırdığımız yerler, Rem’in 2.sezon’da fazla gözükmemesi, Subaru’nun aşırı derecede ağlaklığı diyebiliriz. 

8.5

  Yorum Yap

  Yazar Hakkında

  Film-Dizi , bunların olmadığı bir dünya düşünemiyorum...

  Yorum Yap

  Yorumlar (1)

  1. xenzer_avatar
   4 ay önce

   Re:zero ilk sezon diğer sezonları tokatlar

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir