1. Ana Sayfa
 2. Dizi
 3. The Society İnceleme ve Yorumlama

The Society İnceleme ve Yorumlama

the-society-inceleme

Netflix’ten bir dizi seçtim bugün. İsmi The Society ve size The Society inceleme yapıcağız. 2 günde bitirmiştim ve izlerken haz almadım diyemem. Kategorisini Gizem olarak belirlemişler ama bu gizemi fazla fazla vurgulamıyorlar. Genel olarak yetişkinler olmadan yaşanılacak kaosu vurgulamak istemiş yapımcı. Bu arada öyle ölü bir şekilde izlemedim diziyi. 2 günde 10 bölüm bitirdim ve Türk Dizilerindeki gibi 1 bölüm 2.5 saat değil , maks 1 saat olarak yapılmış. İzlerken ara sıra bırakasım geldi. Bunun sebebi de gizemi çok vurgularlar diye diziye başlarken birden yazın çıkan o gençlik dizilerine dönmesi.

Dizinin 1.Sezonu iyisiyle kötüsüyle çekilmiş ve izleyiciye sunulmuş. 2.sezon ise ilk sezonun bitiminden neredeyse 2 yıl geçmesine rağmen hala gelmedi. Bu yarıda kalan dizilerden nefret edenler için çok kötü bir etken. Bu bilgiyi de unutmayın. Tabi illa 2.sezon gelmeyecek diyemem. 8-9 yıl sonra devam edilen diziler de var, günahını almayalım şimdi dizinin. Ön bilgilendirme burada bitti gelin dizinin o gizemli ve pek görülmemiş konusuna geçelim

The Society Konusu

The Society, bir sınıf gezisi için Westham Lisesi öğrencileri otobüslerler yola çıkar. Şiddetli fırtına ve diğer olumsuz etmenler yüzünden gezi yolculuğunu yarıda kesip eve dönmek zorunda kalırlar. Öğrenciler evlerine geri döndüklerinde kasabanın tamamiyle boşalmış olduğunu görürler. Hiçkimsenin ailesinden bir iz yoktur ama her şey yerli yerindedir. Dizi bu liseli öğrencilerin kendi başlarına ne kadar ilerleyebileceğini ele alıyor ve konu bu şekilde gelişiyor.

The Society İnceleme ve Yorumlamamız

Ana karakterin herkese göre değiştiği bir diziyi yorumlamak biraz zora kaçabilir ama ben güzel bir şekilde yorumlayacağımı düşünüyorum. Bu kısımdan sonraki her cümle spoiler niteliğinde olabilir. Dikkatli olun!

Dizinin , yetişkinleri ortadan çektiği ilk bölüm çok hoşuma gitmişti. Ohh sonunda çok güzel bir dizi daha izleyebileceğim derken lanet olsun dediğim 2. ve 3. bölümlere geçtim. Dizi bir anda gençlik dizine dönebilir sizin de gözünüzde. Neyse ki bu Cassandra’nın elini masaya vurmasıyla biraz daha hard bir şekle dönüyor. Cassandra’nın o şımarık veletleri bir hizaya sokması benim çok hoşuma gitmişti. Sizin de hoşunuza gideceğine eminim. Ana karakter Cassandra olucak diye düşünürken bir anda kör kurşuna gitmesin mi? Gitmesin tabi ama gitti. Varil gibi yere yığıldı o kurşunla. Ne olacak başa rüşvetçiler ,hırsızlar veya üniversite diploması bile olmayanlar geçmesi lazım. Bu gibi insanlar yararlı bir şeyler yaparsa olmazzzz.

the-society-cassandra
Cassandra Pressman : The Society

Bu Cassandra’ya kıytırık bir cenaze düzenlediler. Tabi izleyiciler karakterimizin tabutundan bir anda kalkıp “ben ölmedim!” demesini de beklemediler diyemem. Cenaze sonrası aldı hükümet yanlılarını bir telaş. “Bu öldü şimdi napıcağız.” şeklinde konuşmalar artıyor ,yemekler hazırlanmıyor , çöpler toplanmıyor. Birisi birisine dokunsa kan çıkıcak, yani öyle bir telaş.

Ne yaptılar ne ettiler, bizim Cassandracığımızın saf kardeşini başa oturttular. Nasıl olduya o koltuğa oturan zeka küpü kesiliyor başımıza. Bu da oldu Einstein. Etkinlikler mi demezsin , araştırma kurulu mu demezsin , silah toplatma yasası mı demezsin ne varsa yapıyor. Maşallah mübarek diye bir kaç bölüm böyle geçti. Ama vatan haini biter mi? Bitmez , bitmez. Uyuştucu , satanistlik , çakallık bu gibi tüm özelliklerin birleştiği Campbell var karşınızda. Senaristin aklına bu karakter nasıl geldi ben anlamadım. Bu vatan hainliği peşinde ve saf-Einstein karışımı olan Allie’yi askeri darbeyle indiriyor. Başa da kendinden bi haberi olmayan kuklasını yerleştiriyor. Üstte de dediğim gibi , icraat yapanı başa ge-tirt-mez-ler nokta.

Araştırma kurulu bu askeri darbe olurken , yeni yerler keşfetme ve kışı kolayca atlatma peşinde. İşte feraset , işte asalet , işte adam gibi adamlık bunlarda var. Bunlar bunları kurtaracak gizem de çözülecek derken 1.sezon bitiyor. 2.sezonu 10-15 dk aradım ama bulamadım. Umarım şu 2.sezon çıkar , gizem de çözülür.

The Society Puanım

The Society , IMDb‘de 10 üzerinden 7.1 puan almış. Bu puan bana fazla geldi biraz. 2.sezonu şuanlık olacak diye bir haber gelmediği için ben 6 puan veriyorum kendi adıma . 2. sezon düzgün bir şekilde olup devam ederse 8-9’luğu var bu dizinin. İncelememiz bu kadardı.

6.0

  Yorum Yap

  Yazar Hakkında

  Film-Dizi , bunların olmadığı bir dünya düşünemiyorum...

  Yorum Yap

  Yorumlar (2)

  1. xenzer_avatar
   3 ay önce

   Sonunu anlamadığım tek dizi

  2. binhayalet99_avatar
   3 ay önce

   2.sezonun gelmeyecek olması çok üzücü ya

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir